Marek Czajkowscy i Alina Czajkowska Gospodarstwo Agroturystyczne S.C.

20 Sty

Czajkowscy Alina i Marek
Marek Czajkowski i Alina Czajkowska Gospodarstwo Agroturystyczne S.C.
Bogumiłów 41
68-200 Żary
Tel. 68 362 19 79; 603 878 480; 609 132 140
www.dworek-bogumilow.pl
e-mail: stadnina_bogumilow@op.pl

7 pokoi 2 osobowych
6 pokoi 3 osobowych
2 pokoje 4 osobowe
4 pokoje wieloosobowe
2 domki letniskowe
razem gospodarstwo dysponuje 60 miejscami noclegowymi

Do gospodarstwa można przyjeżdżać przez cały rok.

Oferta gospodarstwa skierowana jest do:
– gości z niemowlętami i małymi dziećmi
– osób starszych
– wędkarzy
– ekologów
– osób niepełnosprawnych
– uprawiających jazdę konną
– grzybiarzy
– myśliwych

Istnieje możliwość wyżywienia w gospodarstwie, przyjazdu ze zwierzętami, wędkowania w bogato zarybionych stawach, jazdy konnej (lekcje z instruktorem, wycieczki konne), biesiadowania przy muzyce ludowej, grzybobrania, organizacji imprez okolicznościowych, wspólnych wycieczek, spływów kajakowych, zakupu produktów w gospodarstwie, organizacji zajęć edukacyjnych.

Do dyspozycji gości jest plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko, grill, ciekawe ścieżki edukacyjne, sala biesiadna, sala kominkowa i barowa, stół do bilarda, miejsce do parkowania. W gospodarstwie mieszkają owce, barany, konie, sarny, króliki. Gospodarstwo jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Specjalnością kulinarną gospodarstwa są potrawy z dziczyzny np. tatar z jelenia, pieczony dzik; domowe pierogi ruskie, rosół, żurek zupa gulaszowa, flaki, karkówka, żeberka
z pieca, bigos, gołąbki, ciasta domowe i różne sałatki.

Gospodarstwo położone jest w malowniczym i spokojnym miejscu, na terenie Borów Dolnośląskich. Turyści przebywający w Bogumiłowie będą mieli okazję zobaczyć liczne zwierzęta żyjące w pobliskich lasach.
Gospodarze organizują rajdy konne (turystyczny szlak konny Bogumiłów-Kliczków 56 km) i rowerowe, biesiady, ogniska, grzybobranie, wędkowanie, zawody łucznicze, wędrówki po okolicy (Bory Dolnośląskie, obszary Natura 2000, Rezerwat Wrzosiec). Na terenie gospodarstwa jest ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży.
Jest to znakomite miejsce na wakacje, a także na popołudniowy wypad za miasto. Restauracja, która znajduje się na terenie gospodarstwa słynie w okolicy z pysznych potraw z dziczyzny oraz domowych pierogów ruskich.

W konkursie na Najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego, organizowanym przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku, gospodarstwo zajęło: w 2009 roku I miejsce, w 2013 roku zostało wyróżnione.
W konkursie pn.: Najpiękniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego serwujące najsmaczniejsze potrawy regionu w 2016 roku, gospodarstwo otrzymało wyróżnienie.